Polska wersja językowa gry planszowej, która powstała na podstawie kultowej gry komputerowej z lat 90.

Ocena na  8.8

 

Jagged Alliance to kooperacyjna gra planszowa z ponad 30 figurkami, w której wcielasz się w rolę swoich ulubionych najemników, aby walczyć z Deidranną i jej sługami w mocno taktycznej grze walki z unikalną mechaniką akcji.

POLSKA WERSJA JĘZYKOWA

Potyczka: 30-60 minut
Scenariusz kampanii: 60-180 minut
Pełna wersja: 8-12 godzin

Start kampanii: 10 października

 

Dodatkowe komponenty gry dostępne tylko podczas kampanii!

Ceny:

👉 Jagged Alliance gra planszowa:

Pierwsze 48 godzin kampanii – 249 zł  

Cena podczas kampanii – 269 zł

👉 Jagged Alliance gra planszowa + dodatek Underground:

Pierwsze 48 godzin kampanii – 319 zł

Cena podczas kampanii – 339 zł

 

SCD:

Sugerowana cena detaliczna gry: 349 zł

Sugerowana cena detaliczna dodatku: 119 zł

Sugerowana cena detaliczna gra + dodatek: 468 zł

 

 

Jagged Alliance  to taktyczna, kooperacyjna gra planszowa, oparta na kultowej grze komputerowej z lat 90. W czasie rozgrywki wcielamy się w grupę opłaconych najemników, którzy wyruszają na tropikalną wyspę Arulco, aby walczyć z władającą nią dyktatorką Deirdranną – zwaną przez siły rebeliantów Złą Królową.

Przygotujcie się do każdej misji wybierając odpowiedni zestaw najemników, wyposażcie ich w jak najlepszy ekwipunek – zdobyty na wrogach lub zakupiony w korporacji A.I.M.,  zdobywajcie nowych sojuszników, uwalniajcie kolejne fragmenty wyspy z sił okupacyjnych, szkolcie rebeliantów, aby bronić zdobytego terytorium i zawsze miejcie oko na działania nikczemnych dowódców Deidranny.

Jagged Aliance –  to gra planszowa przeznaczona dla od 1 do 4 graczy. W czasie kampanii złożonej z 12 scenariuszy, macie okazję wziąć udział zarówno w krótkich potyczkach (około 30 minut rozgrywki), kilkugodzinnych, krwawych starciach jak i zmierzyć się z kampanią opartą na historii, aby uwolnić wyspę Arulco od opresyjnego reżimu dyktatorki.

W miarę Waszych postępów, żołnierze Deidrany będą coraz silniejsi, a kontrataki coraz trudniejsze do odparcia. Porucznicy Okrutnej Królowej będą nieustannie utrudniali każdy kolejny krok, jaki czeka na drodze do wyswobodzenia Arulco.

W czasie kampanii pojawiać się będą misje dodatkowe, które kosztują najemników dużo czasu i środków, ale przynoszą wymierne korzyści, zaś ich niewykonanie wpływa na główne scenariusze kampanii, dodatkowo je utrudniając.

Dzięki modułowej mapie, dużej ilości kart: ekwipunku, zagrożeń, wydarzeń i misji, a także dodatkowym dyktatorom, przeciwko którym można walczyć (musisz dostosować strategię do każdego z nich), gracze mają możliwość tworzenia swoich scenariuszy oraz wybrania własnej drogi do zwycięstwa. 

 

Czy jesteście wystarczająco silni i zdeterminowani, aby wyzwolić Arulco?

 

 

Jeden z 13 najemników – Bobby “Steryd” Gontarski.
Słowiański Herkules, który nigdy nie otrzymuje RAN

Karty misji

Karta dyktatora